Córka Twórcy Królów (The Cousins War #4) Philippa Gregory

ISBN:

Published: in 2009, the bestselling The White Queen, the story of Elizabeth Woodville, ushered in a new series involving The Cousins’ War (now known as The War of the Roses) and a new era for the...

Genres

Quotes

I was taught to be queen

Paperback

440 pages


Description

Córka Twórcy Królów (The Cousins War #4)  by  Philippa Gregory

Córka Twórcy Królów (The Cousins War #4) by Philippa Gregory
in 2009, the bestselling The White Queen, the story of Elizabeth Woodville, ushered in a new series involving The Cousins’ War (now known as The War of the Roses) and a new era for the...

Genres

Quotes

I was taught to be queen | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 440 pages | ISBN: | 4.54 Mb

Piętnastowieczna Anglia w niespokojnych czasach Wojny Dwu Róż. Tron zdobyli Yorkowie, ale walka o koronę trwa nadal. Ryszard Neville, zwany Twórcą Królów, pragnie, by sięgnęły po nią jego córki: Izabela i Anna.Ryszard Neville pomógł Yorkom pokonaćMorePiętnastowieczna Anglia w niespokojnych czasach Wojny Dwu Róż. Tron zdobyli Yorkowie, ale walka o koronę trwa nadal. Ryszard Neville, zwany Twórcą Królów, pragnie, by sięgnęły po nią jego córki: Izabela i Anna.Ryszard Neville pomógł Yorkom pokonać Lancasterów i osadził na tronie Edwarda IV, licząc na możliwość kierowania młodym królem.

Jednak Edward, zauroczony piękną wdową, Elżbietą Woodville, samodzielnie podejmuje decyzję o małżeństwie i raczej słucha rad swej żony oraz jej licznej rodziny niż dotychczasowego doradcy. Pozbawiony wpływów Neville jawnie występuje przeciw królowi. Nie doczekawszy się syna, czyni ze swych córek pionki w rozgrywce politycznej i planuje ich małżeństwa z potomkami obu zwaśnionych rodów.Anna Neville szybko przeistacza się z ufnego i naiwnego dziecka w pełną obaw młodą kobietę. Wie, że ona sama oraz jej posag są kartą przetargową w ręku bezwzględnych graczy.

Wydana za mąż za syna obalonego Henryka VI, po roku zostaje wdową. Jej ojciec, który sprzymierzył się z Lancasterami, traci życie, pokonany przez Yorków. Matka chroni się w klasztorze, a siostra jest żoną wroga. Osamotniona Anna lęka się utraty majątku i zemsty królowej. Zdana tylko na siebie próbuje pokierować swym losem i wbrew intrygom rodziny ponownie wyjść za mąż.

Spełnienie ambicji ojca staje się jej celem, ale także przekleństwem.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Córka Twórcy Królów (The Cousins War #4)":


pb-factory.com

©2012-2015 | DMCA | Contact us